background image

Queen Must Go On

tribute band

...chcete si připomenout hity a skladby nejslavnější poprockové skupiny Queen?

Skupina Queen Must Go On je stále tady!

Queen Must Go On předvádí skvělou show nejznámějších hitů Freddieho Mercuryho a skupiny Queen.

Hudebníci z České republiky přesvědčivě zvládají rukopisy legendární kapely a v čele se skvělým představitelem Freddieho dokáží během několika okamžiků rozezpívat a vtáhnout posluchače do atmosféry svého vystoupení a navodit příjemnou náladu britské skupiny.

Úspěšně vystupují nejen v České republice, ale také po celé Evropě.

HISTORIE

V roce 1995 vznikla skupina The Queen Tribute, kterou založil zpěvák Pavel Maršík, k jehož pěveckým vzorům patřil vždy F. Mercury. Po prvních koncertech v ČR se brzy dostavila i zahraniční angažmá. Skupina vystupovala ve městech západní Evropy např. Nürnberg (D), Zürich (CH), Linz (A), Vicenza (I) atp.

Po roce 2008 se členové věnovali svým projektům a skupina se na čas odmlčela.

V roce 2018 se schází zpěvák s bubeníkem Zdeňkem Koubkem a znovu obnovují činnost skupiny.

BIO

Zpěvák Pavel Maršík od roku 1980 dlouhodobě působil ve skupinách Sirael a Trilobit, které také zakládal. Po roce 1990 přišlo rockovější období, kdy se ve skupinách Next, Funky Parliament, Taknatudu a Extremia vydal cestou ne právě jednoduchou – ke zpívání poměrně náročných artrockových partů přibral ještě basovou kytaru a další nástroje. V hudbě Queen nachází též vše oblíbené – rockovou muziku s bohatými harmoniemi, melodiemi a rytmy. Hlavně však vždy obdivoval hlas a projev F. Mercuryho, kterému se stále více snaží přiblížit.

Na post kytary je pozván Slaven Janić (narozen v Mostaru v BiH), kde ukončil hudební školu – obor harmonika a kytara. Od 12 let působil ve velice známé jugoslávské skupině a sboru Mostarské Kiše, s nimiž za 10 let koncertoval po celé Evropě. Zároveň byl členem a zakladatelem regionálně velice známé Pop-Rock skupiny Otisak Srca. Po příchodu do ČR komponoval písně pro chorvatský hudební trh a nahrával či pomáhal při nahrávání ve studiích různým kapelám. Z toho důvodu často odjížděl nahrávat i do Chorvatska. Od roku 2017 je zakladatelem a spoluhráčem v duu Extremia společně s Pavlem Maršíkem.

Na bicí nástroje hraje Zdeněk Koubek. Vystudoval pražskou konzervatoř a účinkoval v různých orchestrech (symfonický orchestr FOK, Česká filharmonie) a v kapelách Taknatudu - Michal Pavlík / Čechomor, Doktor PP, Zdeněk Bína, The Vision atd. Zdeněk je zakladatelem známe bubenické show Wild Sticks. Od roku 2016 hraje v kapele JAM4U.

Baskytaru hraje Jiří Výborný, hráč ostřílený napříč všemi hudebními žánry. Je absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka a nyní působí jako pedagog na konzervatoři v Českých Budějovicích. Můžeme ho slyšet v kapelách Výborný trio, Unicorngroup (na baskytaru) a v kapele Gentlamen (na eletrickou kytaru).

Za klávesy usedá multiinstrumentalista a zpěvák Martin Dolanský, aboslvent ZUŠ v Českém Krumlově, spoluzakladatel originálního projektu Hrajeto, kde působí jako hráč na akordeon a zpěvák (jak sólový, tak vokálový). Mimo jiné také jako klávesový hráč v mnoha projektech různých žánrů, od hudby dechové až po metalovou.

CS

CS

EN

DE

HR